Nauzdění koně delá některým lidem problémy.Mějte na paměti, že ke koni se vždy chodí z levé strany (proto je i spousta přezek na levé straně).Dejte si otěže na rameno a dejte koni do huby udidlo (to železné). Pak mi přes hlavu přetáhněte nánosník s čelenkou a nátylníkem. Na nektěrých uzdách není -stejně jako u sedel třetí řemínek- nánosník. Většinou na westernových.Když kůň má nátylník za učima, čelenku na čele a nánosník na nose pozapínejte přezky. Většinou podhrdelníku a nánosníku.Otěže mu pak přehodíte přes hlavu, tak aby jste jej mohli při jízdě vést.Nezapomeňte že od této doby to té než sesednete z koně nezmíte poštět otěže! Kůň by vám mohl utéct.







Jasně pod pojmem pokrývka si každý představí pokrývku hlavy, peřinu a pod. Ale koňská pokrývka? To je tohle:



Používá se při převzu koně, v zimě či v létě. Taky mnohdy ve stáji. V zimě příjemně zahřeje a na léto existují o něco jemnější a jsou pro koně lepší než se pařit pod sedlem.
Tak jsme společně absolvovaly lekci sedlání a uzdění. Každou verzi nám doprovázel obrázek. Takže si to teď můžeš na tomto koni zopakovat:

P.S.Nezapomeň na hřívu a ocas....













Sssuper. Zvládlas to. Za to ti dám medaili!

Obrázkové ukázky jezdectví
Anglické ježdění
Při westernovém ježdění se nemusíme moc namáhat se správným sedem, proto je pro začátečníky jednoduchý.

Otěže se drží jednou rukou.


Přesto by se měly udržovat paty dolů a špičky ke koni!



Klus
Samozdřejmě, že s westernovým ježděním souvisí rodeo, kovbojové,spousta prachu,krávy,býci...no prostě běžná Západní idyla. Jenomže jak to všechno je?




Anglické ježdění je sportovním stylem v nejužším slova smyslu. Tuto jezdeckou disciplínu znají snad všichni z množství závodů, dostihů či parkurových soutěží. Jízda v anglickém sedle se zpočátku může zdát složitější, ale po nalezení rovnováhy se jezdci odmění pocitem blízkého kontaktu s koněm. Zkušenosti z anglického ježdění již využil nejeden westernový závodník.


Do anglického jezdění se řadí také Drezura.Cílem drezury je harmonický vývoj koně a jeho schopností. Výsledkem je kůň klidný, pružný, uvolněný a obratný, ale také důvěřivý, pozorný a bystrý, čímž se dosáhne úplného souladu s jezdcem. V drezuře se cvičí jak jezdec tak kůň.